O GRZEHisatsu Line

Położenie

Wyspa Kyushu (Japonia)

 

Długość trasy

53 mile (86 km.)

 

Przewoźnik

Kyushu Railway Company

 

Ograniczenie na trasie

85 km/h

 

Pociągi dla gracza

KIHA 31

 

Stacje kolejowe

Yatsushiro, Dan, Sakamoto, Haki, Kamase, Setoishi, Kaiji, Yoshio, Shiroishi, Kyusendo, Isshochi, Naraguchi, Watari, Nishi-Hitoyoshi, Hitoyoshi, Okoba, Yatake, Masaki, Yoshimatsu

 

O trasie

Train Simulator zawiera sekcję linii między Yatsushiro i Yoshimatsu. Sekcja między Yatsushiro i Hitoyoshi nazywana jest Rzeczną Linią, ponieważ biegnie ona obok rzeki Kuma. Na linii są 24 tunele podgórskie. A ta sekcja między Hitoyoshi i Yoshimatsu nazywana jest Linią Górską.
Pociągi wchodzą na stromy stopień do górskiej przełęczy (540 metrach nad poziomem morza) używając dwóch kolejek górskich i pętlę. "Isaburo / Shinpei" to krajoznawczy pociąg, przejeżdżający dalej niż sekcja w grze, w celu zatrzymywania się w punktach obserwacyjnych, ażeby pasażerowie mogliby zwiedzać krajobraz - to jedno z lepszych miejsc w Japonii na którym można podziwiać widoki z pociągu. Długa stacja pozwala pasażerom dostać się już bez pociągu, ażeby mogli zbadać otaczający obszar przed ogrodzenie. W roku 1900, poruszały się tam lokomotywy parowe, ciągnąc towary i pasażerów.

 

 

Dzisiaj, linia Hisatsu jest użyta głównie dla malowniczych podróży za dnia z pociągami składającymi się z jednego albo dwóch wagoników. Czasami, historyczne parowe lokomotywy są użyte do specjalnych wycieczek.

 

Historia trasy

Zbudowana w pierwszej dekadzie 1900 roku, linia Hisatsu była główną linią kolejową w prefekturze Kagoshima na japońskiej wyspie Kyushu.
Przy budowie trasy zginęło kilku ludzi, szczególnie w miejscu kopalni Yatake, w której należało zrobić tunel dla szyn. W tym miejscu zostały wkopane dwie kamienne płyty, które mają uczcić pamięć tych, którzy pracowali wytrwale nad budową Histatsu, pamiętać ich męki a mimo to zginęli podczas jej budowy. Napis na płycie brzmi: "Teraz jesteśmy w stanie, by przetransportować ludzi i ciężkie dobra na dalekie odległości, ponieważ to podróże kolejowe, nawet przez trudno dostępne obszary potrafią dojechać wszędzie". Yamagata Isaburo umieścił pierwszą płytę w wejściu do Tunelu Yatake, skierowaną do miasta Hitoyoshi, a Goto Shinpei umieścił drugą płytę w innym wejściu tunelu, skierowaną do Yoshimatsu. Dlatego, pociągi jadące w stronę płyty umieszczoną przez Isaburo Yamagata są nazywane "Isaburo", a pociągami jadące do drugiej tablicy umieszczonej przez Goto Shinpei nazywane są "Shinpei".

 

Dodatkowe źródła

www.jrkyushu.co.jp

copyright © 2003-2014 TrainSim.pl    design by Nemesis    all rights reserved