O GRZETokyo - Hakone

Położenie

Tokyo - Kanagawa (Japonia)

 

Długość trasy

56 mile (88 km.)

 

Przewoźnik

Odakyu Electric Railway Co., Ltd. i Hakone Tozan Railway Co., Ltd.

 

Ograniczenie na trasie

110 km/h

 

Pociągi dla gracza

2000 Series, 7000 Series

 

Stacje kolejowe

Shinjuku, Yoyogi-Uehara, Shimo-Kitazawa, Noborito, Mukogaoka-Yuen, Shin-Yurigaoka, Machida, Sagami-Oao, Ebina, Hon-Atsugi, Hadano, Shin-Matsuda, Odawara, Hakone-Yumoto

 

O trasie

W Train Simulator można poprowadzić na tej trasie romański elektrowóz Series 7000, który będzie przejeżdżał koło miejskich wysokich wieżowców jak też przez bogate podmiejskie sąsiedztwa i region gór Tanzawa. Dostępnym również do prowadzenia jest też Series klasy 2000, to jednostka elektryczna, która zatrzymuje się na każdej stacji na odcinku Shinjuku i Hon-Atsugi

 

Historia trasy

Trasa stworzona przez Odawara Express Railway Co., Ltd. w maju 1923 roku. Firma Odakyu Electric Railway Company aktualnie obsługuje na niej trzy linie kolejowe na aglomeracji Tokyo: linię Odawara (to ta dostępna w grze), linię Enoshima oraz linię Tama.

Te linie mierzą sobie prawie 75 mil (120.5 km) i przewożą średnio 1.84 miniona pasażerów dziennie. Rocznie to aż 670 miliona podróżnych. Zbudowane są ze względu na dobry dojazd do miejsc publicznych tj. szkoły, biura, targi, lecz również dobrze one przydają się podczas podróży dla turystów.

Hakone Tozan Railway to górzysta sekcja przed Odawara. Słynie z oszałamiającej scenerii, wzdłuż której rosną kwiaty hortensji. Pociąg przejeżdżający przez ten odcinek nazywany jest "Hydrangea Train" ("Pociągiem Hortensji"). Hakone jest szczególnym obszarem, ze spektakularnymi widokami gór Fuji. Odwiedza go 20 milionów turystów rocznie.

Usługa od Shinjuku do Hakone rozpoczęła się w sierpniu 1950 roku. Aktualnie na tych trasach poruszają się specjalne pociągi typu Series (7000, 10000, 20000 i 30000).

 

Dodatkowe źródła

www.odakyu-group.co.jp

www.odakyu-group.co.jp/english

copyright © 2003-2014 TrainSim.pl    design by Nemesis    all rights reserved