PORADYJAK STWORZYĆ MISJĘ?

1

Otwórz program "Train Simulator - EDITOR & TOOLS" i wjedź na "Activity Editor".

 

2

Najedź na menu "File" i otwórz dowolną trasę w celu dodania poprawek- "Open", albo jak ma to być nowa misja- "New".

 

3

W zależności co otworzyłeś zauważyłeś mapkę, która pokazuje nam daną trasę.

 

4

W polu "Activity", "Display name" wpisz nazwę misji którą tworzysz.

 

5

W opcjach "Difficulty" wybierz trudność misji: Easy- łatwa misja, Medium- średnia, Hard- b. trudna/ znaczenie tych nie ma i tak żadnego wpływu na naszą misję, więc możemy zaznaczyć cokolwiek.

 

6

Naciśnij przyciski: "Edit Activity descriptnion" i "Edit Activity brief" i wpisz notatki dotyczące misji. Ukażą się one w grze więc wpisanie ich jest niezbędne.

 

7

W polu "Player", pierwszą czynnością będzie wyznaczenie pociągu i trasy tego naszego składu, jeśli nie chcesz się męczyć możesz rozwinąć menu i wybrać nazwę pociągu z listy, ale lepiej jest stworzyć własny skład i trasę po której ma się poruszać, więc naciskamy "New".

 

8

Ukaże nam się okienko "Service editor". Teraz wpisujemy nazwę naszego pociągu (wpisz łatwą do zapamiętania), wpisujemy je w pola" Name" i "Display Name", cyfry pod nimi nas nie interesują w ogóle. Niżej znajduje się ramka "Consist" i znowu- albo wybierzemy coś z listy wysuwanej, albo stworzymy własną ciuchcie, klikając na "New". Kiedy już to zrobimy ukaże nam się ramka w której mamy do wybory i do ułożenia nasz skład. Wpisujemy tam nazwy pociągu i tworzymy go. Kiedy już go zrobimy według naszej wyobraźni wychodzimy z niego naciskając "Save & Exit", "Cencel"- oznacza wyjście bez zapisu. Następnie tworzymy patch- klikamy na "New". Wpisujemy jego nazwę i po chwili ukaże nam się nowe malutkie okienko. "Patch Editor". Teraz najeżdżając na mapkę kursorem, zobaczymy "kółeczko działania". Jeśli chcemy rozpocząć misję od wyznaczonego nam miejsca, naciskamy lewy przycisk myszki, aż pojawi nam się menu podręczne.

 

9

Wciskamy "Place start point", po czym pojawi nam się zielona linia naniesiona na mapce. Teraz wyznaczamy trasę, w różny sposób. Chcąc zmienić zwrotnicę najeżdżamy na rozłączenie i lewym przyciskiem otwieramy menu podręczne. Naciskamy "Take other exit" po czym zauważamy że zielona linia zmieniała trasę. Możemy zmieniać trasą jak to tylko możliwe, aż nie dojedziemy do jej końca, albo jak nie zakończymy jej sami. Jeśli chcesz zakończyć wyznaczony już kawałek, nie dojeżdżać do końca mapy otwórz menu podręczne na zielonej linii i wciśnij "Place end point".

 

10

Kiedy już wyznaczyliśmy wszystko, musimy napisać miejsca początkowe i końcowe naszej misji.

 

11

Miejsce początkowe w polu tekstowym "Starting location" wpisujemy miejsce np. Baltimore, a miejsce (miasto) końcowe "Ending location". Zapisujemy nasz Patch wciskając "Leave patch editor" wciskając "Yes". Pojawia nam się znowu okno "Service editor". Zaznaczymy wszystkie kwadraciki które nam się pojawiły w ramce "Stops" (choć tego nie musimy). Te kwadraciki oznaczają miejsca stacji pasażerskich przez jakie nasz pociąg przejeżdż a w wyznaczonym przez nas Patchu. Gdy chcemy stworzyć misję dla składu towarowego, a nie pasażerskiego- nie zaznaczamy kwadracika żadnego (jeśli byśmy to zrobili to pociąg towarowy musiał by zatrzymać się na stacji pasażerskiej- a po co?). Kiedy wszystko bez błędnie uczyniliśmy w oknie "Service editor" naciskamy "OK".

 

12

Naciśnij przycisk "Edit timetable", który nam obliczy rozkład tak żebyśmy sami tego nie robili, ponieważ ta czynność była by dla nas bardzo długa i nudna, więc pozwalamy na symulację.

 

13

Zaznaczamy wszystkie kwadraciki i wciskamy "Recalculate this". Kiedy symulacja wyliczy nam wszystko poprawnie wychodzimy stamtąd.

 

14

W ramce "Start time" wyznaczamy początkowy czas dnia, w którym nasz pociąg zacznie misję (domyślna godzina to 12:00, my zmieńmy ją). Jeśli godzina zostanie zmieniona zmieni się także czas symulowanego naszego rozkładu. Żeby go przekalkulować od nowa czytaj podpowiedź 9.

 

15

Następna ramka to "Conditions & Hazards", w menu rozwijanym wybieramy porę roku, w której nasz skład będzie jeździł. W menu rozwijanym "Wheater"- wyznaczamy pogodę.

 

16

Kiedy wszystko już opisaliśmy i zapisaliśmy poprawnie możemy już zapisać naszą pierwszą misję, która pojawi się w grze. Zapisujemy- najeżdżając na menu narzędzi "File" i "Save".

 

17

Wciskamy naszą misję w katalog "ACTIVITY", wpisując jej nazwę pliku np. niech to będzie to nazwą miejsca początkowego i końcowego naszej misji.

 

18

Edytor zapyta nas się "Play? Yes/No"-> my wybierzemy oczywiście "Yes".

copyright © 2003-2014 TrainSim.pl    design by Nemesis    all rights reserved